Menu

U13 - Årgang 2009 drenge

Afdelingsleder
profilepic
Vivi Risbjerg Damsgaard
Afdelingsleder / Træner
profilepic
Martin Risbjerg Damsgaaard
Træner
profilepic
Morten Jokumsen
Træner
profilepic
Alen Catovic
Træner
profilepic
Henrik Kjærsgaard
Træner
profilepic
Gyda Damsgaard
Assistent
profilepic
Søren Steiniche Jørgensen

KampprogramU13 Drenge C (09) 8M - efterår 2021 • Pulje 44

August 2021

SHN/Ulfborg
5 - 8
livescore
Ude
Vestjysk Fritidscenter

Ikast FC

BFH
5 - 2
livescore
Ude
Rækkermølle Stadion

Ikast FC
September 2021

Ikast FC
8 - 4
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Tarm IF

Lem B
8 - 3
Ude
Lem Hallen

Ikast FC

Herning Fremad
5 - 4
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FC

Ikast FC
-
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Herning Fremad

Ikast FC
20. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

SHN/Ulfborg

Ikast FC
27. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

BFH
Oktober 2021

Tarm IF
6. okt
Kl. 17.45
Ude
Tarm Stadion

Ikast FC

Ikast FC
11. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Lem B

KampprogramU13 Drenge Liga 3 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 735

August 2021

Ikast FC
0 - 8
livescore
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Mejdal-Halgård Fodbold

Aulum IF
1 - 1
Ude
REMA 1000 Park, Aulum

Ikast FC

Spjald IF
0 - 5
livescore
Ude
Spjald Stadion

Ikast FC
September 2021

Ikast FC
7 - 1
livescore
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Hammerum IF

Snejbjerg SG&I
6 - 4
livescore
Ude
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)

Ikast FC

Mejdal-Halgård Fodbold
21. sep
Kl. 18.00
Ude
Mejdal Hallen

Ikast FC

Ikast FC
25. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Aulum IF
Oktober 2021

Ikast FC
2. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Spjald IF

Hammerum IF
11. okt
Kl. 18.00
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FC

Ikast FC
16. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Snejbjerg SG&I

KampprogramU13 Drenge/8 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

August 2021

EIF/NSG (L4/750)
2 - 6
livescore
Ude
Ejstrupholm Stadion

Ikast FC (L2/725)
September 2021

Ikast FC (L2/725)
22. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Thisted FC (L1B/711)

KampprogramU13 Drenge Liga 2B (2009) 8M - efterår 2021 ombryd • Pulje 767

September 2021

IF Lyseng
19. sep
Kl. 13.30
Ude
Lyseng Idrætspark

Ikast FC

Ikast FC
25. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

Kristrup Boldklub
Oktober 2021

Ringkøbing IF
9. okt
Kl. 11.00
Ude
Alkjær Stadion

Ikast FC

Ikast FC
16. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

TRIF

Hørning IF
24. okt
Kl. 11.00
Ude
Højbo Stadion

Ikast FC
November 2021

Aabyhøj IF
6. nov
Kl. 12.00
Ude
Aabyhøj IF Kunstgræsbane

Ikast FC

Ikast FC
13. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Ikast FC Stadion Allé

VSK Aarhus