Menu

U9 afdelingen drenge

Træningstider:

Mandag og Onsdag  kl. 17:30 - kl. 18:45 på Thrigesvej

Bane 5 

Holdets aktiviteter*Ikast FC - U09

August 2020
17.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
19.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
22.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
A Stævne: Ikast FC Thrigesvej
Thrigesvej
24.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
25.
tirsdag

17:30 - 18:45

DBU-Stævne
B Stævne: Hammerum Stadion
Thrigesvej
25.
tirsdag

17:30 - 19:25

DBU-Stævne
B Stævne: Ikast FC Thrigesvej
Thrigesvej
25.
tirsdag

18:10 - 19:25

DBU-Stævne
C Stævne: Brande Stadion
Thrigesvej
26.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
26.
onsdag

17:30 - 18:45

DBU-Stævne
B Stævne: Herning Fremads Anlæg
Thrigesvej
31.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
September 2020
1.
tirsdag

17:30 - 18:45

DBU-Stævne
B Stævne: Hessel Arena
Thrigesvej
1.
tirsdag

18:10 - 19:25

DBU-Stævne
C Stævne: Sentrum Stadion
Thrigesvej
2.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
2.
onsdag

17:30 - 18:45

DBU-Stævne
B Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
Thrigesvej
3.
torsdag

17:30 - 18:45

DBU-Stævne
B Stævne: Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Thrigesvej
5.
lørdag

10:00 - 11:15

DBU-Stævne
A Stævne: Hessel Arena
Thrigesvej
7.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
9.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
14.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
16.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
21.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
23.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
28.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
30.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
Oktober 2020
5.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
7.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej

KampprogramU9 Drenge A (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 65

August 2020

Ikast FC (1)
22. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FC Thrigesvej

Tjørring IF (1)

Herning Fremad (1)
22. aug
Kl. 11.20
Ude
Ikast FC Thrigesvej

Ikast FC (1)
September 2020

Ikast FC (1)
5. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Hessel Arena

Sunds IF (1)

Hammerum IF (1)
5. sep
Kl. 10.40
Ude
Hessel Arena

Ikast FC (1)

KampprogramU9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 69

August 2020

Ikast FC (4)
25. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FC Thrigesvej

Brande IF (1)

KLG (3)
25. aug
Kl. 18.50
Ude
Ikast FC Thrigesvej

Ikast FC (4)
September 2020

Ikast FC (4)
2. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Skjern GF (2)

Skjern GF (3)
2. sep
Kl. 18.10
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FC (4)

KampprogramU9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 70

August 2020

Herning KFUM (1)
25. aug
Kl. 17.30
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FC (2)

Ikast FC (2)
25. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Hammerum Stadion

KLG (1)
September 2020

Tjørring IF (2)
1. sep
Kl. 17.30
Ude
Hessel Arena

Ikast FC (2)

Ikast FC (2)
1. sep
Kl. 18.10
Hjemme
Hessel Arena

Hammerum IF (2)

KampprogramU9 Drenge C (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 80

August 2020

Ikast FC (5)
25. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Brande Stadion

Kibæk IF (2)

Herning KFUM (3)
25. aug
Kl. 18.50
Ude
Brande Stadion

Ikast FC (5)
September 2020

Brande IF (2)
1. sep
Kl. 18.10
Ude
Sentrum Stadion

Ikast FC (5)

Ikast FC (5)
1. sep
Kl. 18.50
Hjemme
Sentrum Stadion

Isenvad SF

KampprogramU9 Drenge B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 71

August 2020

Ikast FC (3)
26. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Herning Fremads Anlæg

KLG (2)

Snejbjerg SG&I (1)
26. aug
Kl. 18.10
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FC (3)
September 2020

Herning Fremad (2)
3. sep
Kl. 17.30
Ude
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)

Ikast FC (3)

Ikast FC (3)
3. sep
Kl. 18.10
Hjemme
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)

Skjern GF (4)