Menu

U09/U10 afdelingen piger

Træningstider:

Mandag og onsdag kl. 17:30-18.45 - Thrigesvej

Bane 4 + en femmandsbane på bane 3

 

KampprogramU10 Piger A/B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 52

August 2020

Spjald IF (1)
20. aug
Kl. 17.30
Ude
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)

Ikast FC (2)

Ikast FC (2)
20. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)

Skjern GF (A)

Vildbjerg SF (2)
29. aug
Kl. 10.00
Ude
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter

Ikast FC (2)

Ikast FC (2)
29. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter

Snejbjerg SG&I (1)
September 2020

Spjald IF (1)
5. sep
Kl. 10.00
Ude
Spjald Stadion

Ikast FC (2)

Ikast FC (2)
5. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Spjald Stadion

Skjern GF (A)

KampprogramU10 Piger A/B (11) 5M - Efterår 2020 • Pulje 53

August 2020

Vildbjerg SF (A)
20. aug
Kl. 17.30
Ude
Hessel Arena

Ikast FC (A)

Ikast FC (A)
20. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Hessel Arena

Guldminen

Mejdal-Halgård Fodbold (1)
26. aug
Kl. 17.30
Ude
Mejdal Hallen

Ikast FC (A)

Ikast FC (A)
26. aug
Kl. 18.10
Hjemme
Mejdal Hallen

Tjørring IF
September 2020

Vildbjerg SF (A)
5. sep
Kl. 10.00
Ude
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter

Ikast FC (A)

Ikast FC (A)
5. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter

Guldminen

KampprogramU9 Piger A/B (12) 5M - Efterår 2020 • Pulje 132

August 2020

Ikast FC (A)
26. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FC Thrigesvej

Mejdal-Halgård Fodbold (1)

Viborg FF
26. aug
Kl. 18.50
Ude
Ikast FC Thrigesvej

Ikast FC (A)
September 2020

Team Viborg (1)
2. sep
Kl. 17.30
Ude
Liseborgcentret

Ikast FC (A)

Ikast FC (A)
2. sep
Kl. 18.10
Hjemme
Liseborgcentret

Tjørring IF (A) (1)

Holdets aktiviteterIkast FC - U09/U10 piger

August 2020
17.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
19.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
20.
torsdag

17:30 - 18:45

Stævne
Kamp i Tjørring
Thrigesvej
20.
torsdag

17:30 - 18:45

Stævne
Kamp i Snejbjerg
Thrigesvej
24.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
26.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
26.
onsdag

17:30 - 19:30

Stævne
Kamp i Ikast
Thrigesvej
27.
torsdag

17:30 - 18:45

Stævne
Kamp i Brande
Thrigesvej
29.
lørdag

10:00 - 11:15

Stævne
Kamp i Vildbjerg
Thrigesvej
31.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
September 2020
2.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
2.
onsdag

17:30 - 18:45

Stævne
Kamp i Viborg
Thrigesvej
5.
lørdag

10:00 - 11:15

Stævne
Kamp i Vildbjerg
Thrigesvej
5.
lørdag

10:00 - 11:15

Stævne
Kamp i Spjald
Thrigesvej
7.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
9.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
14.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
16.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
21.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
23.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
25.
fredag

16:00 - 15:00

Stævne
Bording Cup
Bording
25.
fredag

16:00 - 15:00

Stævne
Bording Cup
Bording
28.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
30.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
Oktober 2020
5.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej
7.
onsdag

17:30 - 18:45

Træning
Træning
Thrigesvej